Штори – найважливіший елемент декору житлового приміщення. Вдало підібрані портьєри створюють атмосферу затишку і комфорту, доповнюють інтер’єр і підкреслюють його достоїнства, захищають кімнату від пилу, сонячних променів і яскравого вуличного освітлення. Проте, не варто з поспіхом обирати такі елементи декору як штори та фіранки, оскільки ризикуєте звести нанівець всі зусилля з облаштування житла, тому варто дізнатися, як вибрати ідеальні штори.
Види штор
При вирішенні питання, як правильно підібрати штори, варто докладніше дізнатися про різновиди цих виробів. Сьогодні їх асортимент настільки великий, що різноманітність відтінків, фактур і особливостей конструкції вражає навіть дизайнерів. Ось які види штор для вікон пропонує сучасний ринок текстильної промисловості.
Класичні штори
Класичні гардини – це знайомі всім чотирикутні полотна тканини, надійно захищають кімнату від сторонніх очей. Важливою перевагою класики є універсальність: такі фіранки органічно вписуються в будь-який стиль в інтер’єрі. Якщо виникло питання, як вибрати штори в кімнату для дітей, в вітальню з дорогими меблями, в простору спальню – цей варіант буде безпрограшним.
Для безперешкодного руху драпіровок використовуються різні способи кріплення до карнизу. Це може бути шторна стрічка, петлі, вушка (пластикові або металеві кільця).
Штори з підйомним механізмом
Практичний елемент декору вікна – штори з підйомним механізмом. Вивчаючи інформацію про те, як підібрати фіранки, варто врахувати кілька плюсів таких моделей:
- стильно виглядають і візуально не обтяжують інтер’єр;
- легкі в догляді: тканина заздалегідь просочується складом, що захищає від пилу, вологи і вигорання;
- зручні в експлуатації: повністю закрити або відкрити вікно можна за кілька секунд.
У свою чергу, підйомні штори діляться на кілька видів. Так, римські піднімаються наверх, збираючись провисаючими або прямими складками. Англійські фіранки при підйомі складаються в пишні буфи. Французькі збираються фестонами по всьому полотну, а їх пошив вимагає великої кількості тканини. Австрійські портьєри нагадують французькі, але в складки збирається тільки нижня частина виробу, а верхня залишається нерухомою.
Рулонні штори
Рулонні моделі, які ще називають ролетами або рольшторами, являють собою цілісний шматок щільної тканини. При підйомі вверх спеціальний механізм згортає їх в рулон. Завдяки наявності фіксатора і особливостям конструкції довжину «рулонок» можна зафіксувати на будь-якому рівні. Вони мають приємний дизайн і займають мало місця, так що якщо господарі думають, як підібрати штори в невелику кімнату – цей варіант варто розглянути.
На що варто звернути увагу при виборі штор?
Перше, на що потрібно звернути увагу при вирішенні питання, як підібрати штори до інтер’єру – площа житлового приміщення. Тут діє одне правило: чим більше кімната, тим масивніше і «багатшими» можуть бути фіранки. Якщо вітальня або спальня великими розмірами не відрізняються – вигадливий декор у вигляді френзлів і ламбрекенів буде недоречним.
Враховується і форма вікна. Для типових квадратних вікон підходять майже всі варіанти. Головна умова – для маленьких приміщень варто вибирати текстиль світлих кольорів, інакше є ризик занурити кімнату в вічну напівтемряву. Для вікон в формі арки можна використовувати жалюзі або розташувати класичні портьєри так, щоб арка залишилася відкритою. Щасливим власникам квартир з панорамним вікнами варто порекомендувати японські штори у вигляді вертикальних панелей. Якщо ж кімната сполучена з лоджією – можна обійтися без портьєр, обмежившись тюлем (однотонним або з малюнком).
Перед тим як підібрати штори в інтер’єр, необхідно врахувати і ще кілька критеріїв.
Склад і якість тканини
Залежно від складу матеріалу консультанти магазинів запропонують підібрати штори наступних видів:
- Стовідсотковий поліестер, з якого виготовляється 80% фіранок. Штучний матеріал добре виглядає, не вигоряє на сонці, за ним легко доглядати. Є й компромісний варіант – сумішеві тканини, різні за процентним складом волокон.
- Натуральні тканини: льон, шовк, бавовна. Вони екологічні і безпечні для здоров’я, але дозволити собі портьєри з натурального матеріалу може не кожен. До того ж, наприклад, бавовна линяє від частих прань, а шовкові портьєри доводиться садити на підкладку.
- Блекаут – синтетичні матеріали з додатковою просоченням. Вироби такого типу непрозорі і підходять для приміщень, що виходять на південну сторону.
Ще одна порада тим, хто думає, як правильно вибрати штори – не варто економити на якості. Дешеві портьєри швидко вигорають, витягуються, дають усадку після прання, так і виглядають бідно. Краще придбати більш якісну і дорогу тканину і замовити пошиття штор з меншою витратою матеріалу. Що стосується стандартного розміру фіранки – вона повинна бути вдвічі більше ширини вікна.
Щільність фіранок
Тепер пора дізнатися, як підібрати портьєри в залежності від щільності. Якщо фіранка купується для спальні або кімнати, що знаходиться на сонячній стороні, варто віддати перевагу матеріалам «блекаут» або жаккард, щільність якого становить від 180 до 280 г / м2. Для північного боку підійде легший або напівпрозорий варіант: шовк, шифон, органза, вуаль.
Портьєри для різних кімнат
Визначаючись з тим, які штори вибрати, обов’язково враховують призначення приміщення:
- Спальня. Безтурботний сон допоможуть забезпечити двошарові фіранки ненав’язливих відтінків (наприклад, з тюлю та щільної бавовни). Перший шар можна закривати днем, щоб не заважало яскраве сонце, а другий стане в нагоді вночі.
- Вітальня. Оптимальний варіант для вітальні – однотонні портьєри в класичному стилі, відмінним доповненням до яких стануть люверси або ламбрекени.
- Кухня. Головна вимога до фіранок для кухні – практичність і легкість в догляді. Значення має і колір: червоний пробуджує апетит, а синій його знижує.
- Дитяча кімната. Для кімнати дитини ідеальні фіранки в спокійних тонах з казковими принтами. Дівчаткам сподобаються рожеві або світло-зелені штори з витонченими ламбрекенами, в кімнатах хлопчиків доречні блакитні портьєри з малюнком на морську тематику. Головне – щоб віконний текстиль був гіпоалергенним і добре стирався.
У домашню бібліотеку або кабінет підійдуть портьєри з щільної тканини темно-бежевих, бордових та шоколадних відтінків.
Поєднання штор з меблями і шпалерами
Щоб інтер’єр виглядав закінченим, штори повинні гармоніювати з іншим оздобленням кімнати. Частина предметів декору може бути виконана з того ж матеріалу, що і фіранки. Наприклад, портьєрної тканиною іноді оббивають м’які меблі, шиють з неї скатертини, декоративні подушки.
Перед тим як вибрати фіранки, треба подумати: чи будуть вони поєднуватися з шпалерами. Бажано, щоб штори були на пару тонів темніше або світліше шпалер. Іншими словами, вони повинні виділяти вікно і відтіняти загальний фон, а не зливатися з ним. Безпрограшним варіантом є і двоколірний текстиль, підходить під колірну гамму будь-якої кімнати.
Підбір аксесуарів
Важливу роль у вирішенні питання про те, як грамотно підібрати штори під інтер’єр, грає вибір аксесуарів. Мабуть, найпопулярнішим аксесуаром є підхват – магніти, шпильки, затискачі, стрічки, декоративні шнури. Вони не тільки прикрашають вікно, але і виконують практичну функцію.
Фіранки, що складаються з двох частин, за допомогою підхватів зсуваються до кожної стіни. Для одиночних фіранок використовуються два види підхватів: збирають тканину в центрі віконного отвору або зрушують її від центру в сторону.
Також в якості аксесуарів використовуються ламбрекени, доповнені різними аплікаціями, рюшами, кистями, бахромою, складками-плісе. Особливих обмежень немає, важливо тільки, щоб аксесуари не засмічували, а прикрашали віконний текстиль.
Так що вибір фіранок і стильних доповнень до них зараз величезний. Якщо ж є сумніви в тому, як правильно підібрати штори до інтер’єру – досвідчені майстри салону «Студіо Дизайн» допоможуть зробити гідний вибір.